Zapraszam cię na weekendowe warsztaty, podczas których dodasz sobie energii praktyką asan, zgłębisz sekwencję Ashtanga jogi oraz doświadczysz dobroczynnych skutków praktyk oddechowych. Dzień zaczynać będziemy od praktyki Ashtanga jogi, rozgrzewającej, dodającej energii, wzmacniającej i rozciągającej ciało. Podczas zajęć warsztatowych sporo uwagi poświęcimy elastyczności i wzmocnieniu partii mięśni wokół bioder oraz kręgosłupa. Podczas zajęć oddechowych przyjrzymy się technikom oddechowym przygotowującym do praktyki prāṇāyāmy, a także prāṇāyāmom właściwym. Wieczorami będziemy rozmawiać o jodze oraz praktykować medytację połączoną z oddechem.

Nasz weekend spędzimy w ośrodku „Oczyszczanie” w Ludwikowie, wyjątkowym miejscu niecałą godzinę drogi od Warszawy. „Oczyszczanie” to kameralny ośrodek stworzony z myślą o warsztatach jogi i rozwoju osobistego. Znany jest z wyjątkowej atmosfery, serdecznej obsługi i znakomitej wege kuchni.

DLACZEGO WARTO?

>> Poznasz sekwencje asan wzmacniające i uelastyczniające twoje ciało.
>> Pogłębisz praktykę Ashtanga jogi, a jeśli nie znasz Ashtangi, będzie to doskonała okazja do spróbowania tej pięknej metody, która łączy ruch z oddechem, a wysiłek z rozluźnieniem i skupieniem uwagi.
>> Poznasz wybrane techniki oddechowe oraz ich dobroczynny wpływ na układ krwionośny, trawienny, nerwowy. Nauczysz się, jak przy ich pomocy dostarczyć sobie energii albo wyciszyć się i uspokoić.
>> Spędzisz weekend w gronie miłych ludzi na praktyce i rozmowach o jodze, ale także znajdziesz czas na relaks, próbowanie pysznej wege kuchni i spokojny sen po wieczornej medytacji z oddechem.

PROWADZĄCY – Marek Łaskawiec:

Współzałożyciel studia jogi Ashtanga Warszawa. Prowadzi zajęcia Ashtanga jogi oraz zajęcia z prāṇāyāmy. Jogi uczył się u wielu znakomitych nauczycieli podczas warsztatów i kursów prowadzonych przez m.in. Richarda Freemana, Johna Scotta oraz Petri Räisänena. Tajniki korekt podczas praktyki I‑szej i II-giej serii Ashtanga Jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. Jest absolwentem kursu nauczycielskiego RYT200 w ramach Yoga Alliance. Brał udział w warsztatach z anatomii prowadzonych przez m.in. Davida Keila oraz Stu Girlinga. Jogę kręgosłupa studiował na kursie prowadzonym przez Berniego Clark i dr Stuarta McGill. Ukończył kurs nauczycielski prāṇāyāmy w tradycji Kaivalyadhama Yoga Institute prowadzony przez Sudhira Tiwari.

Studiował filologię i filozofię, pasjonuje się w historią i teorią jogi. Jest absolwentem licznych kursów i warsztatów z filozofii i historii jogi, studiuje także Sanskryt. Pisze teksty poświęcone historii, teorii i praktyce jogi. Jest współtwórcą portalu o jodze Omline , gdzie można posłuchać jego wykładów i wziąć udział w kursach prāṇāyāmy oraz sesjach asan. W ramach kursów dla przyszłych nauczycieli jogi prowadzi zajęcia poświęcone teorii i historii jogi.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATU

Piątek 4. października 2024

17.00 – Przyjazd i zakwaterowanie
17.30 – Joga relaksacyjna, praktyka świadomego oddechu
19.00 – Kolacja
20.30 – Zapoznawcza rozmowa, krótkie wprowadzenie do programu warsztatów. Pytania i odpowiedzi. Praktyka oddechowa i medytacja przed snem.

Sobota 5. października 2024

7.30 – Kawa, herbata
8.00 – Praktyka Ashtanga jogi
9.30 – Śniadanie
11.30 – Prāṇāyāma – praktyki oddechowe jogi
13.30 – Lunch
15.30 – Warsztaty – wzmacnianie i uelastycznianie mięśni wokół bioder
19.00 – Kolacja
20.00 – Wieczorna dyskusja. Prāṇāyāma i medytacja przed snem.

Niedziela 6. października 2024

7.30 – Kawa, herbata
8.00 – Praktyka Ashtanga jogi
9.30 – Śniadanie
11.30 – Warsztaty – wzmacnianie i uelastycznianie mięśni wokół kręgosłupa
Dyskusja podsumowująca cały warsztat. Pytania i odpowiedzi
13.30 – Lunch
14.30 – Wyjazd

CENA WYJAZDU (od osoby):

Nocleg w pokoju 2-3 osobowym:
 Do 5-tego września 2024 r. – 990 zł
 Po 5-tym września 2024 r. – 1090 zł

DOJAZD we własnym zakresie. Ośrodek znajduje się 50 km od Warszawy. Jeśli planujesz jechać własnym samochodem i chcesz kogoś zabrać albo szukasz sposobu na podzielenie się kosztem paliwa, zaznacz to w mailu do nas. Jeśli nie masz transportu, daj znać – zapytamy zmotoryzowanych uczestników czy i jak mogą pomóc. Adres ośrodka: Ludwików 26, 26A, 96-515 Teresin, Powiat Sochaczewski.

REZERWACJA –

(1) Napisz na maila: kontakt@yogaloka.pl,
(2) Wpłać zaliczkę w wysokości 500 PLN lub całość kwoty przelewem (z dopiskiem „Weekend z jogą w Oczyszczalni”). Jedynie wpłata zaliczki jest gwarancją rezerwacji miejsca na warsztacie.
(3) Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do 1-szego pażdziernika 2024 r. W przypadku odwołania warsztatów zaliczki podlegają w całości zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów po wpłacie zaliczki przez uczestnika podlega ona zwrotowi jedynie gdy na zwalniane miejsce znajdzie się inna osoba.
(4) Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować wyłącznie na mail : kontakt@yogaloka.pl
(5) Dane do przelewu (na życzenie wystawiamy fakturę):
Yogaloka Marek Łaskawiec
03-083 Warszawa
Tapetowa 7a
Nr konta:
87 1030 0019 0109 8503 0018 4850