Zapraszam na warsztaty poświęcone praktykom oddechowym jogi, czyli prāṇāyāmie.

Podczas spotkania będziemy praktykować techniki przygotowujące do praktyki prāṇāyāmy, a także prāṇāyāmy właściwe, nauczane zgodnie z tradycyjnym przekazem opisanym w takich dziełach, jak Haṭhapradīpikā oraz Gheraṇḍasaṃhitā. Podczas modułu teoretycznego poznacie także historię prāṇāyāmy, skąd się wzięła jaka jest jej rola w praktyce jogi.

Dlaczego warto?
1. Poznasz wybrane techniki oddechowe jogi – prāṇāyāmy oraz techniki do niej przygotowujące, a także ich dobroczynny wpływ na m.in. układ krwionośny, trawienny i nerwowy.

2. Nauczysz się, jak przy pomocy prostych praktyk oddechowych dostarczyć sobie energii albo wyciszyć się i uspokoić, aby przygotować się lepiej do medytacji. Spróbujesz techniki medytacji, która aktywnie wykorzystuje oddech.

3. Poznasz bliżej historię prāṇāyāmy, dowiesz się jak rozwijały się praktyki oddechowe i dlaczego je praktykujemy.

Plan warsztatów: (sobota – 14 września 2024 r.)
10.30 – 12.00 teoria i historia prāṇāyāmy
12.00 – 13.30 praktyki przygotowujące do prāṇāyāmy
13.30 – 14.00 przerwa na lunch
14.00 – 15:30 praktyka prāṇāyāmy
15.30 – 15.45 przerwa
15.45 – 17.00 praktyka prāṇāyāmy i medytacja z oddechem
17.00 – Podsumowanie warsztatów – Q&A

Prowadzący: Marek Łaskawiec
Współzałożyciel portalu o jodze www.omline.expert. Prowadzi zajęcia jogi w stylu Ashtanga jogi oraz prāṇāyāmy, organizuje warsztaty i wyjazdy z jogą. Jogi uczył się u wielu znakomitych nauczycieli podczas warsztatów i kursów prowadzonych przez m.in. Richarda Freemana, Johna Scotta oraz Petri Räisänena.

Tajniki korekt podczas praktyki I szej i II-giej serii Ashtanga jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. Ukończył kurs nauczycielski RYT200 w ramach Yoga Alliance oraz kurs
nauczycielski prāṇāyāmy w tradycji Kaivalyadhama Yoga Institute prowadzony przez Sudhira Tiwari. Studiował filologię i filozofię, pasjonuje się w historią i teorią jogi. Jest absolwentem licznych kursów i warsztatów z filozofii i historii jogi oraz studiuje Sanskryt.

Pisze teksty poświęcone historii, teorii i praktyce jogi dla magazynów i portali w Polsce. W ramach kursów nauczycielskich Yoga Alliance RYT200 prowadzi moduł poświęcony teorii i historii jogi.

Data: 14.09.2024 (sobota)
Miejsce: Akademia Ruchu, ul. Ruska 47-48A, Wrocław
Cena: 350 PLN
Zapisy: w formularzu poniżej: