Weź głęboki oddech i spędź sierpniówkę z jogą. Zapraszam cię na wyjazdowe warsztaty, podczas których połączymy praktykę asan oraz prāṇāyāmę, czyli techniki oddechowe jogi. Dzień zaczynać będziemy od porannej praktyki asan. Podczas zajęć warsztatowych przyjrzymy się technikom przygotowującym do praktyki prāṇāyāmy, a także prāṇāyāmom właściwym, będziemy robić także rozluźniające i regenerujące sesje asan. Wieczorami porozmawiamy o jodze oraz będziemy praktykować prāṇāyāmę i medytację połączoną z oddechem.

Nasz wyjazd spędzimy w nowym, pięknym i ustronnym ośrodku „Nad Rogalami”, położonym w znanym z walorów krajobrazowych rejonie Mazur Garbatych. Jest to ciągle nieodkryty zakątek Mazur, kraina, pełna większych i mniejszych czystych jezior, rozrzuconych pośród kolorowych łąk i zielonych lasów. W okolicy znajduje się wiele ciekawych tras rowerowych. Więcej – https://nadrogalami.pl/

DLACZEGO WARTO?

(1) Dzięki praktyce asan wzmocnisz twoje ciało oraz umysł, łącząc ruch z oddechem, a wysiłek z rozluźnieniem i skupieniem uwagi.

(2) Poznasz wybrane prāṇāyāmy, techniki do niej przygotowujące oraz ich dobroczynny wpływ na układ krwionośny, trawienny, nerwowy. Nauczysz się, jak przy pomocy prostych praktyk oddechowych dostarczyć sobie energii albo wyciszyć się i uspokoić.

(3) Spędzisz weekend w gronie ludzi o dobrej energii, na praktyce i rozmowach o jodze, ale także znajdziesz czas na relaks, spacery po okolicy, korzystanie z uroków mazurskich jezior oraz smakowanie wege kuchni i spokojny sen po wieczornej medytacji z oddechem.

PROWADZĄCY –

Marek Łaskawiec:Współzałożyciel studia jogi Ashtanga Warszawa oraz portalu o jodze www.omline.expert . Prowadzi zajęcia jogi oraz prāṇāyāmy, organizuje warsztaty i wyjazdy z jogą. Jogi uczył się u wielu znakomitych nauczycieli podczas warsztatów i kursów prowadzonych przez m.in. Richarda Freemana, Johna Scotta oraz Petri Räisänena. Tajniki korekt podczas praktyki I szej i II-giej serii Ashtanga jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. . Brał udział w warsztatach z anatomii prowadzonych przez m.in. Davida Keila oraz Stu Girlinga. Jogę kręgosłupa poznawał na kursie prowadzonym przez Berniego Clark i dr Stuarta McGill. Ukończył kurs nauczycielski RYT200 w ramach Yoga Alliance oraz kurs nauczycielski prāṇāyāmy w tradycji Kaivalyadhama Yoga Institute prowadzony przez Sudhira Tiwari. Studiował filologię i filozofię, pasjonuje się w historią i teorią jogi. Jest absolwentem licznych kursów i warsztatów z filozofii i historii jogi oraz studiuje Sanskryt. Pisze teksty poświęcone historii, teorii i praktyce jogi dla magazynów i portali w Polsce. W ramach kursów nauczycielskich Yoga Alliance RYT200 prowadzi moduł poświęcony teorii i historii jogi.

RAMOWY PROGRAM

15.08 CZWARTEK
od 16:00 – przyjazd i zakwaterowanie
17:30 – Delikatna sesja jogi po podróży i praktyka świadomego oddechu
19.00 – Kolacja
20.00 – Zapoznawcza rozmowa, krótkie wprowadzenie do programu warsztatów. Pytania i odpowiedzi. Prāṇāyāma i medytacja przed snem.

16.08 PIĄTEK – 17.08 SOBOTA
7.30 – Kawa, herbata
7.45 – Praktyka jogi
9.30 – Śniadanie
12:30 – zajęcia warsztatowe
14:00 – obiad
(po obiedzie czas wolny na relaks nad jeziorem lub zwiedzanie okolicy, jeśli będzie padało zrobimy dodatkowe zajęcia, wykład lub dyskusję)
19:00 – kolacja
20:00 – Wieczorna dyskusja. Prāṇāyāma i medytacja przed snem.

18.08 NIEDZIELA
7:30 – praktyka jogi
9:30 – śniadanie
11.00 – zajęcia warsztatowe
13.00 – obiad
14.00 – wyjazd

CENA WYJAZDU (od osoby):
Nocleg w pokoju 2-osobowym:
 Do 1-szego lipca 2024 r. – 1780 zł
 Po 1-szym lipca 2024 r. – 1980 zł

DOJAZD we własnym zakresie. Ośrodek znajduje się 16 km od Ełku, jeżeli więc nie masz samochodu, możesz dojechać taksówką z dworca w Ełku. Jeśli planujesz jechać własnym samochodem i chcesz kogoś zabrać albo szukasz sposobu na podzielenie się kosztem paliwa, zaznacz to w mailu do nas. Jeśli nie masz transportu, daj znać – zapytamy zmotoryzowanych uczestników czy i jak mogą pomóc. Adres ośrodka: Rogale 29, 19-330 Stare Juchy (https://nadrogalami.pl/kontakt/)

REZERWACJA –
(1) Napisz na maila: kontakt@yogaloka.pl
(2) Wpłać zaliczkę w wysokości 780 PLN lub całość kwoty przelewem (z dopiskiem „Warsztaty, Rogale 08/2024”). UWAGA: jedynie wpłata zaliczki jest gwarancją rezerwacji miejsca na warsztacie.
(3) Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do 10-tego sierpnia 2024 r. W przypadku odwołania warsztatów zaliczki podlegają w całości zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów po wpłacie zaliczki przez uczestnika podlega ona zwrotowi jedynie gdy na zwalniane miejsce znajdzie się inna osoba.
(4) Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować wyłącznie na mail : kontakt@yogaloka.pl
(5) Dane do przelewu (na życzenie wystawiamy fakturę):
Yogaloka Marek Łaskawiec
03-083 Warszawa
Tapetowa 7a
Nr konta: 87 1030 0019 0109 8503 0018 4850